maandag 16 september 2024
16 C
Knokke-Heist
15.5 C
Brugge
15.9 C
Blankenberge
16.7 C
Damme
15.1 C
Sluis

De Zoute Grand Prix: Belgische schatten onder de hamer in een exclusieve veiling

De lucht in Knokke-Heist begint weer te zinderen van spanning, want de jaarlijkse Zoute Grand Prix nadert met rasse schreden. Dit evenement, dat al jarenlang menig autoliefhebber naar de kust lokt, is niet enkel een lust voor het oog, maar ook een bron van historische en exclusieve automobielen. Een hoogtepunt van deze vierdaagse is de prestigieuze Zoute Sale, georganiseerd door het gerenommeerde veilinghuis Bonhams|Cars. Dit jaar, op zondag 6 oktober, biedt de veiling een ongeziene verzameling wagens aan met een opvallende link naar België.

De ster van de veiling: Porsche 550RS Spyder 1956

Wanneer we spreken over iconische racewagens met een Belgisch hart, dan mag de Porsche 550RS Spyder uit 1956 niet ontbreken. Deze uitzonderlijke wagen, geleverd door het bekende Belgische bedrijf D’Ieteren, heeft een rijke racehistorie binnen de Belgische autosport. In zijn felgele ‘Equipe Nationale Belge’ kleur, symboliseert deze Porsche een belangrijk stuk van de Belgische racegeschiedenis. Met namen als Claude Dubois, Christian Goethals, en Gilberte Thirion achter het stuur, heeft deze Porsche vele racecircuits gezien. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de geschatte verkoopprijs van deze legende tussen de €3.500.000 en €4.500.000 ligt. Een bedrag dat zonder twijfel recht doet aan zijn indrukwekkende verleden.

Belgische grandeur: Ferrari 340 America Touring Berlinetta 1951

Nog zo’n parel met Belgische roots is de Ferrari 340 America Touring Berlinetta uit 1951. Dit uiterst zeldzame model, waarvan slechts twee exemplaren bestaan, werd voor het eerst aan het publiek getoond tijdens het Autosalon van Brussel in 1952. De wagen werd aanvankelijk gekocht door de Belgische ondernemer en racepiloot Jacques Swaters, een naam die synoniem staat met Ferrari in België. Na decennia van zorgvuldige restauratie zoekt deze unieke Ferrari nu een nieuwe eigenaar, met een verwachte opbrengst tussen de €3.000.000 en €4.000.000.

Aston Martin DB4 Works Prototype: een zeldzaam exemplaar

Een andere blikvanger op de veiling is de Aston Martin DB4 Works Prototype Design Project ‘DP2155′ uit 1959. Dit bijzondere prototype, dat uit een gerespecteerde Belgische privécollectie komt, heeft een waardeschatting van €1.300.000 tot €1.600.000. Voor liefhebbers van Britse auto’s en klassieke racewagens is dit een unieke kans om een stukje geschiedenis te bezitten.

Een moderne klassieker: Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss 2010

Liefhebbers van moderne supercars zullen ongetwijfeld hun oog laten vallen op de Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss uit 2010. Dit exemplaar is het laatste van slechts 75 ooit gebouwde modellen en is daarmee een waar unicum. De geschatte waarde ligt tussen de €1.500.000 en €2.500.000, maar insiders verwachten dat de uiteindelijke verkoopprijs veel hoger zal uitvallen.

Vooroorlogse pracht: Bugatti Type 35 Grand Prix 1926

Voor de liefhebbers van vooroorlogse automobielen biedt de Bugatti Type 35 Grand Prix Two-Seater uit 1926 een ongeëvenaarde kans. Met een schatting van €1.200.000 tot €1.400.000 en een rijke, gedocumenteerde geschiedenis, is deze Bugatti een droom voor elke verzamelaar van historische wagens.

Een Belgische creatie: MGB Coune Berlinetta 1964

Niet alle wagens op de veiling hebben prijzen in de miljoenen. De MGB Coune Berlinetta uit 1964, ontworpen door de Belgische designer Jacques Coune, is een van de slechts 56 ooit gebouwde exemplaren en heeft een geschatte waarde van €90.000 tot €130.000. Dit model, met zijn unieke stalen carrosserie, is een toonbeeld van Belgische vakmanschap en elegantie.

Andere opmerkelijke modellen

Naast deze hoofdrolspelers biedt de veiling nog andere bijzondere wagens aan, zoals de 1955 Bentley R-Type Continental Fastback, ooit eigendom van graaf Bernadotte van Zweden, en de 1992 Lamborghini Diablo met een bijzonder lage kilometerstand. Deze en andere zeldzame modellen zorgen ervoor dat de Zoute Sale opnieuw een onvergetelijk evenement wordt voor verzamelaars en liefhebbers.

Vanaf 3 oktober kunnen bezoekers de wagens in al hun glorie bewonderen in de Zoute Grand Prix Gallery by EY, een indrukwekkend strandpaviljoen aan het Albertplein. De veiling zelf vindt plaats op zondag 6 oktober, en belooft een spektakel te worden dat niemand wil missen.

Ons gedacht…

De Zoute Grand Prix en de bijbehorende veiling door Bonhams zijn intussen een vaste waarde geworden in het Belgische en internationale autolandschap. De combinatie van exclusieve wagens, historische waarde en de Belgische link maakt deze editie extra speciaal. Of u nu een verzamelaar bent, een liefhebber van klassieke auto’s, of gewoon wil genieten van het prachtige schouwspel aan de kust, dit is een evenement dat u niet mag missen. Laat ons weten welke wagen uw favoriet is en of u denkt dat de verwachte prijzen zullen worden overtroffen.

Ads:

Popular Categories